Kontakta oss

  • 031-3683450
  • Götaplatsen, 412 56 Göteborg
  • goteborgs.konsthall@kultur.goteborg.se

Lektionsbokning

Museilektioner bokas via Göteborgs museers lektionsprogram. Läs mer på museilektioner.se

Leveransadress

Göteborgs Konsthall
Ekmansgatan 8
412 56 Göteborg

Faktureringsadress

Göteborgs Konsthall
N690/Kulturförvaltningen
Intraservice
405 38 Göteborg

Organisationsnummer

212000-1355

Jobbansökningar & praktik

Göteborgs Konsthall kan tyvärr inte ta emot spontanansökningar. Du är istället välkommen att söka lediga tjänster  hos Göteborgs Konsthall via följande länk: Sök lediga jobb inom Göteborgs Stad. Vi lägger också upp lediga tjänster här på hemsidan. Göteborgs Konsthall tar emot ett begränsat antal praktikanter från högskole- och universitetsutbildningar inom ämnen och yrken som är relevanta för verksamheten. Förfrågningar om praktik skickas per mail till goteborgs.konsthall@kultur.goteborg.se.

 

Personal

Karin Andersson

Kommunikatör

  • 031-368 34 92
  •  karin.e.andersson@kultur.goteborg.se

Stina Edblom

Konstnärlig ledare

  • 031-368 34 63
  •  stina.edblom@kultur.goteborg.se

Mathilda Frykberg

Värd

  • goteborgs.konsthall@kultur.goteborg.se

Patrik Haggren

Vik. programkoordinator

  • patrik.haggren@kultur.goteborg.se

Andréas Hagström

Tjänstledig programansvarig/värd

  • 031-368 34 56
  • andreas.hagstrom@kultur.goteborg.se

Amanda Hansson

Värdkoordinator

  • amanda.hansson@kultur.goteborg.se

Arsenij Kotlarius

Värd

  •  goteborgs.konsthall@kultur.goteborg.se

Subani Melin

Värd

  •  goteborgs.konsthall@kultur.goteborg.se

Mattias Norström

Tekniker

  • 031-368 34 52
  •  mattias.norstrom@kultur.goteborg.se

Stella Pilback

Projektsamordnare, Urban Konst

  • 031-368 34 74
  • stella.pilback@kultur.goteborg.se

Mija Renström

Intendent för pedagogik

  • 031-368 34 57
  • mija.renstrom@kultur.goteborg.se

Ann-Sofi Roxhage

Enhetschef

  • 031 368 34 61
  • ann-sofi.roxhage@kultur.goteborg.se

Malin Sandberg

Kommunikatör, föräldraledig t.o.m. 2019-01-31

Liv Stoltz

Utställningsintendent/projektledare

  • 031-368 34 58
  • liv.stoltz@kultur.goteborg.se

Daniel Terres

Projektledare, Urban Konst

  • 031-368 34 86
  • daniel.terres@kultur.goteborg.se

Elisabet Udd

Intendent för pedagogik/konstpedagog

  • 031-368 34 53
  • elisabet.udd@kultur.goteborg.se

Azadeh Esmaili Zaghi

Konstpedagog

  • goteborgs.konsthall@kultur.goteborg.se

Sofia Åhrman

Konstkonsulent/konstpedagog

  • 031-368 31 87
  • sofia.ahrman@kultur.goteborg.se