Program

Fredag 5 sept, 17-21, Konstmuseet & Konsthallen

Kl 19.00-19.09
Roger Sarjanen(S)
9min Konstmuseet

Kl 19.15-19.25
Jon Eriksen(N)
10 min Konstmuseet

kl 19.30-19.40
Staffan Mossenmark(S)
10 min Götaplatsen

19.45 – 19.55
Jesper Norda(S)
10 min Konsthallen plats 1

Kl 19.55-20.10
Hugger Mugger(S)
15 min Konsthallen plats 2

Kl 20.10-20.43
John Öivind Eggesbö (DK)
33 min Konsthallen plats 1

kl 20.43-21.00
Torshammaren(S)
17 min Konsthallen plats 2

Lördag  6 sept, Konsthallen

kl 13.15-13.25
Invigningstal

Kl.13.30-16.30
Kate Pendry(N)/(UK)
Konsthallen

kl 13.25-14.05
8tunnel3(S)
40 min plats 1 Konsthallen

kl 14.06-14.36
Henrik Rylander(S)
30 min plats 2 Konsthallen

kl 14.37-15.07
Anna Carlson m.fl.(S)
30 min plats 1 Konsthallen

Kl. 15.08-15.13
Leif Skoog &
Johan Sunesson(S)
5 min plats 2 Konsthallen

Kl 15.14-15.46
Pink Twins(SF)
32 min plats 1 Konsthallen

Kl 15.47-15.57
Jon Eriksen(N)
10 min plats 2 Konsthallen

Kl 15.58-16.03
Valter Kokot(SF)
5 min plats 1 Konsthallen

Kl 16.04-16.34
Guds Söner(S)
30 min plats 2 Konsthallen

Kl 16.35-17.05
Annika Lundgren(DK)
30 min plats 1 Konsthallen

Söndag 7 sept, Konsthallen

kl 11.00-11.40
Obliviagruppen(SF)
40 min plats 1 Konsthallen

Kl 11.42-12.12
Guds Söner(S)
30 min plats 2 Konsthallen
kl 12.14–12.29
Hugger Mugger(S)
15 min plats 1 Konsthallen

kl 12.30-12.35
Joel Svensson(S)
5 min plats 2 Konsthallen

kl 12.37-12.47
Jon Eriksen(N)
10 min plats 1 Konsthallen

Kl. 12.49-13.14
Torshammaren(S)
25 min plats 2 Konsthallen

Kl. 13.15-15.15
Nils Claesson &
Elisabet Karlsson(S)
120 min plats 1 Konsthallen

Kl 15.16-15.31
Iwo Myrin(S)
15 min plats 2 Konsthallen

Kl 15.33-15.53
The Heartists(N)
20 min plats 1 Konsthallen

Kl 15.55-16.25
Elin Wikström(S)
30 min plats 2 Konsthallen

Kl 16.27-17.00
John Öivind Eggesbö (DK)
33 min plats 1 Konsthallen

Pågående, Konsthallen, Konstmuseet, Utomhus och överallt

United Net-works(S)
Oktagonen KH 5-7 sept

Thomas Dahl(S)
Oktagonen KH 5-14 sept

ID:I(S)
Överallt 5-7 sept

Jörgen Svensson(S)
Överallt 5-7 sept

Dorte Buchwald(DK)
Aktörer Eva Hambe,
Per Petersson
Överallt 5-7 sept

Madelene Park &
Mariken Kramer(N)
Konsthallen 5-7 sept

Mauri Knuuti(S)
Konsthallen 5-7 sept

Marina Ciglar(SF) &
Helena Eriksson(S)
Tidskriftsummet KH
5-14 sept

Maria Duncker(SF)
Passagen KH/KM 5-14 sept

Lisa Strömbeck &
Niels Bonde(DK)
Passagen KH/KM 5-14 sept

Torbjörn Limé(S)
Passagen KH/KM
5-14 sept

RACA(DK)
Passagen KH/KM 5-14 sept

Karin Hansson(S)
Passagen KH/KM 5-14 sept

Stefan Karlsson &
Jörgen Svensson(S)
Entrén Konstmuseet
5-14 sept

Ilona Huss Walin(S)
Entrén till Konstmuseet
5-14 sept

Rasmus Knud &
Sören Andreasen(DK)
Entrén till Konstmuseet
5-14 sept

Dorinel Marc(S)
Entrén till Konstmuseet
5-7 sept

Lars Mikkelsen(DK)
Utomhus 5-14 sept

Staffan Hjalmarsson(S)
Utomhus 5-14 sept

Fördjupning